تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی در میان افراد بسیاری شناخته‌شده است. این تجهیزات سالانه زندگی میلیون‌ها نفر را نجات می‌دهند. هدف نهایی این تجهیزات، حفظ زندگی بیمار است که در حال حاضر در شرایط بحرانی به سر می‌برند و درواقع زندگی‌شان به این تجهیزات بستگی دارد. تکنولوژی زندگی را بهتر و کارآمدتر کرده است. تکنولوژی در تجهیزات پزشکی، اثر چشمگیری بر سلامت افراد دارد. برای مثال در شرایط اورژانسی، به قلب بیمار کمک می‌کند بتپد. افرادی که جراحی سختی دارند و باید تحت مراقبت درمانی بلندمدت باشند، برای بهبود به چنین تجهیزاتی نیاز دارند. تجهیزات پزشکی برای کمک به تشخیص، کنترل یا درمان بیماری‌ها طراحی‌شده است.
امروزه، بیش از 10000 نوع تجهیزات پزشکی در دسترس است. انتخاب دستگاه های پزشکی مناسب همیشه به الزامات محلی، منطقه‌ای یا ملی بستگی دارد؛ فاکتورهایی که باید در نظر گرفت شامل نوع امکانات درمانی است که دستگاه‌ها در آنجا استفاده می‌شوند، نیروی کار در دسترس و میزان بیماری تجربه‌شده در یک ناحیه است؛ بنابراین غیرممکن است فهرستی از تجهیزات پزشکی اصلی را تهیه کرد که کامل و یا کاربردی باشد.
انواع تجهیزات اصلی به شرح زیر می‌باشند:
تجهیزات تشخیصی شامل دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی هستند که به تشخیص کمک می‌کنند. مثل دستگاه ام آر ای، سی‌تی‌اسکن و ایکس ری. تجهیزات درمانی مثل لیزرهای پزشکی، تجهیزات حمایتی مثل دستگاه دیالیز می‌باشد. مانیتورهای پزشکی به کارکنان اجازه می‌دهد تا حالت پزشکی بیمار را بسنجند. نشانه‌های حیاتی و سایر پارامترها مثل فشارخون، ECG و EEG را ببینند. تجهیزات آزمایشگاهی پزشکی برای تجزیه‌وتحلیل خون، اوره، ژن و گازهای حل‌نشده در خون استفاده می‌شود. تجهیزات پزشکی تشخیصی را همچنین می‌توان در خانه برای اهداف معینی مثل کنترل دیابت استفاده کرد. ازاین‌رو تجهیزات پزشکی بسیار اهمیت دارند

لطفا برای گفتگو یک بخش را انتخاب نمایید:

ارتباط با کارشناسان فروش